albania post1-01-01
Fuqizimi i individëve,
forcimi i kombit tonë
albania post1-01-01
Fuqizimi i individëve,
forcimi i kombit tonë
331758628_1805001559886855_4811788182591626362_n

Lidership për një të ardhme më të mirë

Si politikan, jam i përkushtuar të siguroj lidership për një të ardhme më të mirë duke dëgjuar shqetësimet e zgjedhësve.
332741309_512809207693271_6879423262946596867_n

Luftoni për të drejtat dhe zërin tuaj

Si politikan, unë jam i përkushtuar për të luftuar për të drejtat tuaja dhe zërin tuaj dhe do të punoj pa u lodhur.
340925941_542735054677831_3870453177654249788_n

Duke sjellë ndryshime pozitive në kombin tonë

Si politikan, qëllimi im është të sjell ndryshime pozitive në kombin tonë .

About me

Klomentina Drini , Kandidate e Partisë Demokratike për Kryetare Bashkie në Bashkinë Vau Dejës.

Klomentina Drini është kandidatja që do të përfaqësojë Partinë Demokratike në zgjedhjet vendore të 14 majit. Ajo ka lindur dhe jeton së bashku me bashkëshortin dhe vajzën në Vaun e Dejës. Znj. Drini është pasardhëse e një familje të nderuar dhe që është persekutuar gjatë nga regjimi komunist. Kandidatja e PD për zgjedhjet e 14 majit është gjithashtu një emër i njohur për arritjet e saj në karrierën personale. Ajo ka përfunduar studimet e larta në Degën e Informatikës, ndërsa ka marrë titullin Master Profesional, për Degën Administrim Biznes.
Gjatë viteve të fundit, znj. Drini ka qenë në pozicione të larta drejtimi, në fushën e administrimit në biznese private, por dhe në administratën lokale. Angazhimi i saj është vlerësuar edhe nga organizata të ndryshme ndërkombëtare, duke përfshirë dhe punën e admirueshme që ka bërë për komunitetin e zonës. Klomentina Drini do të përcjellë me kandidimin e saj vlerat e qytetarisë, angazhimin serioz dhe ndihmën e pakursyer për bashkëqytetarët e Vaut të Dejës.
Services

Disa nga punimet e mia deri tani

Lista për këshilltarë mbështet njeriun e Berishës, kandidatja e PD për Vaun e Dejës: Frikë nga rezultati, do fitoj! Asnjë presion s’më ndal

Klomentina Drini, Kandidatja e Partisë Demokratike për Bashkinë e Vaut të Dejës, në një lidhje me ‘Sot Live në Shqipëri’ në Report Tv ka shprehur vendosmërinë e saj për të vazhduar garën, edhe pse paraditen e sotme 30 kandidatët e listës së PD për Këshillin Bashkiak shprehën mbështetjen për kandidatin e Berishës Zef Hila.

Do i çojë votat tek Tom Doshi"/ Kandidatja e PD për Vaun e Dejës reagon pas sulmeve të Berishës: S'ka presion që më tërheq nga gara

Kandidatja e Partisë Demokratike të Enkelejd Alibeajt për bashkinë e Vaut të Dejës, Klomentina Drini ka reaguar pas sulmeve që Sali Berisha i bërë një ditë më parë, teksa prezantoi para demokratëve kandidatin e tij, Zef Hila. Në një reagim në Facebook, Drini teksa e cilëson Berishën "non grata", ku nuk heziton ta sulmojë. 

Forcimi i komuniteteve, frymëzimi i ndryshimit

Vitet e fundit, Shqipëria ka bërë progres drejt një shoqërie më demokratike me ndihmën e liderëve të saj politikë. Synimi im është të punoj pa u lodhur për të promovuar lirinë, barazinë dhe drejtësinë për të gjithë qytetarët. Unë gjithmonë do të mbroj të drejtat e njeriut, liritë civile dhe një sistem drejtësie të drejtë. Si një politikan i përgjegjshëm do të punoj edhe për përmirësimin e ekonomisë dhe krijimin e vendeve të punës, luftimin e korrupsionit dhe luftimin e krimit të organizuar. Pavarësisht përballjes me shumë sfida, unë jam i përkushtuar për të ndërtuar një të ardhme më të mirë për vendin tim dhe popullin e tij.

News

Ne jemi këtu për të ndarë histori dhe më shumë lajme

Fuqizimi i komuniteteve, frymëzimi i ndryshimit. Së bashku le ta bëjmë komunitetin tonë një vend më të mirë, së bashku.